黎明国民型华文小学 ☆★ SJK (C) LAI MENG ☆★

学校资讯

学校资讯

本校将于9.6.2018 放假至24.6.2018


★☆★☆在此祝大家假期愉快,好好充电,我们再出发★☆★☆

校内比赛日期/成绩

2016年吉隆坡黎明华文小学一至六年级华语童诗创作比赛成绩

奖项
一年级
二年级
三年级
特优奖
郑文雅(1M
林芷伊(2K
邱子恩(3M
特优奖
李映萱(1K
叶思妍(2M
林佳颐(3M
特优奖
叶川玮(1B
张祖儿(2K
胡颖霈(3M
优秀奖
吴沁桐(1U
陈佳蕊(2M
莫惠绮3J
优秀奖
邱诗茜(1M
梁宇喆(2J
黄语涵(3B
优秀奖
林子晴(1M
陈子浩(2M
钟苡纹(3B
优秀奖
黄嘉伟(1C
林晋民(2K
蔡妍琳(3M
优秀奖
李慧彬(1P
林雅靖(2B
王栗钓(3K

奖项
四年级
五年级
六年级
特优奖
邬浚彬(4M
刘可颐(5M
潘洁仪(6M
特优奖
刘志泱(4M
陈怡霖(5K
吴春琳(6M
特优奖
李佳汇(4M
陈柔静(5M
王心悦(6M
优秀奖
黄歆彦(4B
洪恩愉(5M
詹祉悦(6M
优秀奖
郑永健(4B
陈亦旋(5M
吴沁桦(6M
优秀奖
刘洛忞(4K
李梓瑒(5M
陈文熒(6M
优秀奖
黄庆瑜(4B
张浩彦(5B
张可杰(6M
优秀奖
江登扬(4B
黄御杰(5K
胡嘉芝(6B










黎明华小华语童诗创作比赛委员会启




吉隆坡黎明华小
2016年看图写话比赛成绩

一年级
特优奖:
廖彦滔
1H

郑伊倩
1M

萧子洋
1U



优秀奖:
林子晴
1M

黄舜政
1M

许釨巸
1B

洪伟恩
1B

黄家萦
1B



二年级
特优奖:
叶乙萱
2M

林雅靖
2B

钟翔宇
2K



优秀奖:
叶思妍
2M

张祖儿
2K

潘洁儿
2J

陈佳蕊
2M

陈诺熙
2C



三年级
特优奖:
邱子恩
3M

谭恩妮
3M

林颉皓
3C



优秀奖:
郑恩亲
3J

胡颖霈
3M

张乐羚
3C

吴宇涵
3M

蔡淑美
3B

                                                      2016校内歌唱比赛成绩
年级:一年级 
   
名次
(中)
性别
班级
1
陈怡萱
P
1U
2
陈子健
L
1J
3
黄馨怡
P
1H
4
锺咏希
P
1B
5
庄婉诗
P
1B

年级:二年级
名次
(中)
性别
班级
1
叶子榆
P
2M
2
周月晴
P
2M
3
张佳慧
P
2B
4
唐以宁
P
2C
5
周伽恩
P
2K

年级:三年级
名次
(中)
性别
班级
1
莫维恩
P
3J
2
林立璇
P
3M
3
杜政贤
L
3M
4
幸恩伽
P
3J
5
李嘉麟
L
3C

年级:四年级
名次
(中)
性别
班级
1
温紫妤
P
4M
2
林绵颖
P
4M
3
刘冠泽
L
4K
4
李佳汇
P
4M
5
马睿彦
P
4M

年级:五年级
名次
(中)
性别
班级
1
彭郗琳
P
5M
2
陈毅训
L
5M
3
伊曼
P
5K
4
曾凯
L
5B
5
钟意
P
5K

年级:六年级
名次
(中)
性别
班级
1
郑智祥
L
6M
2
胡嘉
P
6B
3
邵雪雯
P
6M
4
叶嘉儿
P
6B
5
梁凯桐
P
6K
   
2016年校内数学比赛成绩
一年级
奖项
姓名
班级
成绩
1
第一名
吴诗嫣
1H
99%
2
第二名
郑恺睿
1M
96%
3
第二名
许釨巸
1B
96%
4
安慰奖
邱睿哲
1B
95%
5
安慰奖
林舒溱
1C
94%
6
安慰奖
廖彦滔
1H
94%
7
安慰奖
郑欣怡
1M
93%
8
安慰奖
林炜程
1H
93%
9
安慰奖
苏芷淇
1B
93%

二年级
奖项
姓名
班级
成绩
1
第一名
梁瑀哲
2M
88%
2
第二名
蔡嘉浩
2M
85%
3
第三名
李皓义
2C
83%
4
第三名
叶云豪
2M
83%
5
安慰奖
张祖儿
2K
82%
6
安慰奖
叶乙萱
2M
81%
7
安慰奖
庄子毅
2P
78%
8
安慰奖
锺定康
2P
77%
9
安慰奖
梁宇轩
2M
77%

三年级
奖项
姓名
班级
成绩
1
第一名
贾师诚
3C
87%
2
第二名
郑宇哲
3K
84%
3
第三名
张湋萱
3M
80%
4
第三名
黄权政
3K
80%
5
安慰奖
黄慧仪
3M
79%
6
安慰奖
石尚宇
3K
79%
7
安慰奖
邓晴文
3M
78%
8
安慰奖
林乐靖
3C
77%
9
安慰奖
黄靖雯
3M
77%
10
安慰奖
白伊汶
3M
77%


2016年校内数学比赛成绩
四年级
奖项
姓名
班级
成绩
1
第一名
刘志泱
4M
96%
2
第二名
谢翌泽
4M
90%
3
第三名
刘欣慧
4M
88%
4
安慰奖
邵静雯
4M
86%
5
安慰奖
苏子勋
4M
85%
6
安慰奖
郑永健
4B
83%
7
安慰奖
黎陛彦
4K
82%
8
安慰奖
何文尧
4K
75%

五年级
奖项
姓名
班级
成绩
1
第一名
陈柔静
5M
85%
2
第一名
萧钲威
5M
85%
3
第三名
郑惠心
5M
80%
4
安慰奖
李竑挚
5M
77%
5
安慰奖
陈柔颖
5M
72%
6
安慰奖
郭泽谦
5K
72%
7
安慰奖
林雍玮
5H
70%
8
安慰奖
龙柔冰
5K
69%

六年级
奖项
姓名
班级
成绩
1
第一名
林炜棋
6M
93%
2
第二名
刘佑兴
6M
92%
3
第三名
黄詠薇
6M
90%
4
安慰奖
吴春琳
6M
83%
5
安慰奖
郭浚兆
6K
81%
6
安慰奖
詹祉悦
6M
80%
7
安慰奖
许岷森
6M
79%
8
安慰奖
彭兆泓
6M
79%



2016年吉隆坡黎明华小华语笔试比赛成绩


五年级
六年级
第一名
刘可颐(5M
陈乐洋(6M
第二名
黄嘉渲(5M
江凯旋(6M
第三名
陈柔静(5M
李暄荑(6B
第四名
郭泽谦(5K
吕安薏(6K
第五名
蓝祖仪(5K
吴春琳(6M



Keputusan Pertandingan Minggu Bahasa Melayu


Senarai Nama Pemenang Pertandingan Nyanyian Tahun 1
Nama
Kelas
Tajuk
Tempat
1.       Ching Xing Yan
1M
Si Bunga dan Kupu-kupu
Pertama
2.       Tan Yi Xuan
1U
Can Mali Can
Kedua
3.       Emma Adriana
1M
Bapaku Pulang Dari Kota
Ketiga
4.       Ang Jie Yi
1C
Bapaku Pulang Dari Kota
Keempat
5.       Cheng Ee Val
1K
Burung Kakak Tua
Kelima

Senarai Nama Pemenang Pertandingan Berpantun Tahun 2
Nama
Kelas
Tajuk
Tempat
1.       Foo Chien – Wey Arinne
2M
Peraturan Sekolah
Pertama
2.       Cherbelle Tan Q Ee
2U
Teka-teki
Kedua
3.       Sofea Nur Aliya
2B
Buah Cempedak
Ketiga
4.       Vianna Tan Chong Xuan
2M
Tanah Airku
Keempat
5.       Pang Ming Hui
2U
Budi
Kelima

Senarai Nama Pemenang Pertandingan Bercerita Tahun 3
Nama
Kelas
Tajuk
Tempat
1.       Naava Low Na
3M
Tiga Sahabat
Pertama
2.       Leong Yee Cheng
3B
Anak Ikan yang Suka Menipu
Kedua
3.       Mok Wei En
3J
Harimau yang Tamak
Ketiga
4.       Lim Xin Yi
3M
Angsa yang Bertelur Emas
Keempat
5.       Tara Ann Kaur
3M
Anjing yang Tarah
Kelima


Senarai Nama Pemenang Pertandingan Bercerita Tahun 4
Nama
Kelas
Tajuk
Tempat
1.       Woo Jun Bin
4M
Sang Kancil dengan Buaya
Pertama
2.       Woon Zhi Xuen
4M
Si Tanggang Anak Derhaka
Kedua
3.       Lim Yang Ting
4M
Si Penebang Kayu dengan Anaknya
Ketiga
4.       Mardhiatul Shanum
4K
Si Tanggang
Keempat
5.       Liew Guan Ze
4K
Singa yang Sakit
Kelima



Senarai Nama Pemenang Pertandingan Bercerita Tahun 5
Nama
Kelas
Tajuk
Tempat
1.       Muhammad Azmi Bin Amibuddin
5K
Hadiah kepada Nelayan
Pertama
2.       Ng Wan Qing
5M
Angsa yang Bertelur Emas
Kedua
3.       Wong Lih Thong
5K
Hadiah kepada Nelayan
Ketiga
4.       Tee Yee Han
5M
Kisah Jari
Keempat
5.       Lau Chloe
5M
Belalang dengan Semut
Kelima


Senarai Nama Pemenang Pertandingan Syarahan Tahun 6
Nama
Kelas
Tajuk
Tempat
1.       Tay Zhi Xiang
6M
Muafakat Demi Satu Malaysia
Pertama
2.       Puteri
6B
Kepentingan Menuntut Ilmu
Kedua
3.       Jannatukamina
6K
Kepentingan Menjaga Kesihatan
Ketiga
4.       Katelynn Koh Choon Ling
6M
Cara-cara Membalas Jasa Guru
Keempat
5.       Lau Wey Hom
6K
Kepentingan Menyertai Kegiatan Kokurikulum
Kelima


Senarai Nama Pemenang Pertandingan Ujian Teka Silang Kata Tahun 5 & Tahun 6
Nama
Kelas
Tempat
1.       Ryan Pan Zhao Hong
6M
Pertama
2.       Low Jolin
6K
Kedua
3.       Adam Lam Jun Mun
6K
Ketiga
4.       Chong Yun Yi
6K
Keempat
5.       Chee Cai Swen
6M
Kelima


ENGLISH WEEK 2016 RESULTS

Year 1 (Nursery Rhyme)
Placing
Name
Class
1st
NG SHYEAN
1H
2nd
CHIN XING YAN
1M
3rd
TAN YI XUAN
1U
4th
TAN TZI JIAN
1J
5th
CARALYNN XUN XI WEN
1B

Year 1 (Block Writing)
Placing
Name
Class
1st
TEH SHIN YEE
1M
2nd
LEE XIN YEE
1P
3rd
AU JIA EN
1J
4th
CHIN XING YAN
1M
5th
LAU WEY QII
1U

Year 2 (Action Song)
Placing
Name
Class
1st
LIVIA TAN SHUYI
2B
2nd
ANGELICA CHAN LI WEN
2B
3rd
FOO CHIEN-WEY ARINNE
2M
4th
LIM KAI JIE
2M
5th
TEOH JIA HUI
2B

Year 2 (Block Writing)
Placing
Name
Class
1st
AALIYAH PANG LI YAH
2K
2nd
CHIN YU YANG
2K
3rd
LIM YA JING
2B
4th
TYRA TING JIA RUI
2M
5th
CADEN LOW WEN JUN
2K

Year 3 (Poem Recitation)
Placing
Name
Class
1st
NAAVA LOW NA
3M
2nd
CHIN MING XUAN
3K
3rd
LIM XIN YI
3M
4th
MOK WEI EN
3J
5th
CHEE EN YU
3J

Year 3 (Block Writing)
Placing
Name
Class
1st
MELVIN KHOO MING HIN
3K
2nd
MUHAMMAD WAHDI KAUSAR
3M
3rd
NG YU HAN
3B
4th
TEE EN QIN
3J
5th
VENICE KHOO ZI EN
3M

Year 4 (Storytelling)
Placing
Name
Class
1st
EUNICE WOON ZHI XUEN
4M
2nd
LIM MIAN YING
4M
3rd
HO VERN YARL
4K
4th
SHANUM
4K
5th
VICTORIA CLAIRE CHOOI
4M

Year 4 (Cursive Writing)
Placing
Name
Class
1st
LIEW LUO MIN
4K
2nd
LAU CHEE YANG
4M
3rd
CHUA MIAO XIAN
4K
4th
CHIN EE SHUIN
4M
5th
THEAN KIT JOHN
4K


Year 5 (Storytelling)
Placing
Name
Class
1st
LEE XUAN
5B
2nd
NG WAN QING
5M
3rd
LIM JIEN HUONG
5M
4th
LOONG ROU PING
5K
5th
PANG LYN
5K

Year 5 (Cursive Writing)
Placing
Name
Class
1st
CHAN ROU JING
5M
2nd
LAM ZU YI
5M
3rd
LIM JIEN HUONG
5M
4th
CHEONG ANNKEI TASHA
5B
5th
LOONG ROU PING
5K

Year 6 (Singing)
Placing
Name
Class
1st
TAY ZHI XIANG
6M
2nd
WU YUIN THENG
6K
3rd
CHAN LOK YINN
6M
4th
RYAN THONG ZEN LOONG
6K
5th
LEONG KAI RYN
6B

Year 6 (Cursive Writing)
Placing
Name
Class
1st
CHUA SHE JIA
6M
2nd
CHEE CAI SWEN
6M
3rd
RYAN WONG PAK SENG
6K
4th
SEE WEN QIAN
6K
5th
TEOH KER JEY
6M